Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

S8 granica województwa-Zambrów ma dwie jezdnie

03.01.2018

Udostępnienie kierowcom dwóch jezdni umożliwiła wprowadzona 22.12.2017 r. nowa organizacja ruchu na odcinku S8 od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa na Podlasiu. Wprawdzie z ograniczeniami prędkości do 100 km/h, ale wygodniej i bezpieczniej na kolejnym 15-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S8 na Podlasiu.

Budowa odcinka od granicy województwa do Zambrowa dobiega już końca. Gotowe są obie jezdnie, są też elementy bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie, bariery) i te chroniące środowisko (ekrany, przejścia dla zwierząt). Trwają jeszcze prace wykończeniowe wokół drogi głównej. Kontynuowane są także przy układzie dróg serwisowych i lokalnych, które miały być przebudowane w ramach kontraktu.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do zakończenia koniecznych robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach tego roku.

Odcinek S8 granica województwa–Zambrów realizowany jest od 28 stycznia 2015 r. (podpisanie umowy z konsorcjum „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Hiszpania).

 

 

Kontrakt na roboty opiewa na 454,9 mln. zł – za tą kwotę wykonawca wybudował 14,91 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, na której powstało 17 obiektów inżynierskich, w tym 14 obiektów mostowych w ciągu trasy głównej lub nad trasą główną oraz 3 obiekty w ciągu dróg zbiorczych:

- 4 mosty + przejścia dla zwierząt w ciągu trasy S8,

- 5 wiaduktów nad trasą S8,

- 2 przejścia dla dużych zwierząt nad trasą S8 z blachy falistej,

- 6 przejść dla zwierząt pod trasą S8 oraz drogami zbiorczymi i dojazdowymi.

Ponadto powstał węzeł „Szumowo” na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1996B oraz Miejsce Obsługi Podróżnych – Ostrożne (zlokalizowane po prawej stronie S8 dla pojazdów jadących w kierunku Białegostoku).

Inwestycja jest dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Umowa została podpisania 18.10.2016 r., a wartość dofinansowania z UE to 295 527 745,24 zł.

 

Źródło: GDDKiA

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+