Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rozbudowa drogi nr 716

09.08.2017

STRABAG Sp. z o.o. podpisała kontrakt na zaprojektowanie i rozbudowę drogi wojewódzkiej 716 między Stefanowem a Rokicinami.

Zadanie o wartości ok. 20 mln zł brutto zrealizowane zostanie na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi i potrwa do lipca 2019 r.

W ramach zadania STRABAG opracuje dokumentację projektową wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień i decyzji oraz wykona ok. 4,3-kilometrowy fragment drogi na odcinku Stefanów–Rokiciny. Jezdnia o szerokości 7 m będzie miała po jednym pasie w każdą stronę i stanowić będzie drogę klasy G. Na całym odcinku dobudowane zostaną chodniki z wydzielonym pasem dla ruchu rowerowego. Standard drogi poprawi się znacznie również dzięki rozbudowanym skrzyżowaniom i nowym zatokom autobusowym. Dodatkowo wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, zbiorniki retencyjne oraz oświetlenie.

Droga wojewódzka nr 716 odgrywa ważną rolę w systemie transportowym województwa łódzkiego. Droga na odcinku Stefanów–Rokiciny nie tylko zapewni komfortowe połączenie między Koluszkami a Piotrkowem Trybunalskim i łatwy dojazd do autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S8, ale przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo pieszych i mieszkańców, których posesje zlokalizowane są tuż przy ulicy.

 

Fot. © travelwitness - Fotolia.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+