Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Postępy projektu Wodociągów Białostockich

06.03.2019

Do postępów realizacyjnych unijnego projektu trzeba też zaliczyć podpisanie umów z wyłonionymi w drodze przetargów wykonawcami dwóch kolejnych kontraktów: na hermetyzację i dezodoryzację wybranych obiektów oczyszczalni ścieków (w celu ograniczenia uciążliwości zapachowej) oraz na zakup samochodów do monitoringu i czyszczenia kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na wzrost kosztów pierwszego z wymienionych kontraktów, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zwiększył dofinansowanie białostockiego projektu o ponad 20 mln zł.

Całkowita wartość projektu (po zwiększeniu): 170 673 563,37 zł netto. Dofinansowanie z UE (po zwiększeniu): 108 699 239,31 zł. Źródło dofinansowania: Fundusz Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach.

 

Źródło: Wodociągi Białostockie sp. z o.o./centrumprasowe.pap.pl

 

Czytaj też: Inwestycje wodno-kanalizacyjne w 8 miastach

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube