Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Polacy budują domy modułowe w Norwegii

01.10.2018

Wymagania normowe w Norwegii są bardzo wyśrubowane. W każdym budynku jest badana akustyka dźwiękowa i uderzeniowa oraz szczelność powietrzna.

W przypadku inwestycji w Tønsberg wartość współczynnika inwestor określił na n50 ≤ 1,5. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pożarowego budynki wyposażone są w instalacje tryskaczowe i czujniki dymu. W miejscach szczególnie narażonych na nasłonecznienie są montowane automatycznie sterowane rolety.

Wznoszone budynki spełniają bardzo wysokie wymagania w zakresie energooszczędności. Tu przydaje się doświadczenie firmy, która już kilka lat temu zbudowała w Norwegii budynek modułowy pasywny. Każde mieszkanie ma wentylację mechaniczną z rekuperacją.

 

 

Ściana zewnętrzna

 

Połączenia rozdzielające ściany i podłogi między modułami

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube