Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Plany legislacyjne

02.01.2008

Minister Olgierd Dziekoński przedstawił najbliższe plany legislacyjne w dziale budownictwo, gospodarka przestrzenna i mieszkaniowa.

27 grudnia 2007 r. podsekretarz stanu Olgierd Dziekoński uczestniczył w spotkaniu Towarzystwa Urbanistów Polskich. Podczas wizyty w warszawskiej siedzibie towarzystwa przy ul. Lwowskiej, minister przedstawił priorytety legislacyjne resortu infrastruktury w dziale budownictwo, gospodarka przestrzenna i mieszkaniowa.
Minister zapowiedział kontynuację prac nad ustawą o remontach i termomodernizacji, nowelizacją ustawy o gospodarce nieruchomościami i prace nad wdrożeniem dyrektywy o zawodach regulowanych. Powiedział także, że resort rozpoczął pracę nad projektem racjonalizacji procesu inwestycyjnego przy uwzględnieniu ochrony praw osób trzecich i przy zachowaniu dobra publicznego, jakim jest ład przestrzenny. Założenia projektu mają być gotowe do czerwca 2008 r. Ponadto powstanie także projekt optymalizujący zorganizowane budownictwo mieszkaniowe. Projekt ten będzie odpowiadał na rosnący udział zorganizowanego budownictwa w rozwoju miast. Potrzebne są także projekty nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, rozporządzenia określającego formę projektu budowlanego i rozporządzenia określającego treść studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Zdaniem ministra najważniejszym wyzwaniem jest stworzenia warunków zintegrowanego rozwój miast. Na prośbę środowiska urbanistów minister zadeklarował gotowość do uczestnictwa raz na kwartał w dyskusji w Towarzystwie Urbanistów Polskich. Członkowie towarzystwa wyrazili chęć uczestnictwa w opiniowaniu przedstawionych na spotkaniu projektów.

Źródło (tekst): Ministerstwo Infrastruktury

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube