Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Petersburskie biurowce

11.12.2007

Za 800 mln dol. Polnord ma zamiar wybudować w Sankt Petersburgu zespół biurowców.

Ta firma deweloperska kontrolowana przez Prokom Investments, fundusz inwestycyjny Ryszarda Krauzego podpisała list intencyjny dotyczący budowy z Russkije Samocwiety, największą firmą jubilerską w Rosji, która w samym centrum Petersburga chce wybudować kompleks biurowców na wynajem.
Dzięki temu, że wspólnikiem i szefem rady dyrektorów rosyjskiej firmy jest Siergiej Dokuczajew, będący równocześnie prezesem rosyjskiego banku Lanta, który od trzech lat prowadzi interesów z grupą Prokom firma deweloperska znalazła się w projekcie.
PLP Development (rosyjska firma deweloperska w której Lanta Bank i Polnord mają po połowie udziałów) i Russkije Samocwiety mają w planach uruchomienie spółki do budowy biurowców w Petersburgu, o ile projekt zostanie zatwierdzony.

Źródło: Gazeta Wyborcza


www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube