Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy zakład produkcyjny firmy Dragon

01.12.2017

18 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia jednego z najbardziej nowoczesnych kompleksów produkcyjnych w Polsce, powstałego na terenie Skawińskiego Obszaru Gospodarczego, niedaleko Krakowa.

Swoją działalność prowadzić tam będzie firma Dragon Poland, producent chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej, obchodząca także w tym roku jubileusz 45-lecia istnienia.

Uczestniczący w otwarciu kompleksu prezydent Andrzej Duda zwrócił uwagę na znaczenie tak ogromnej inwestycji, gratulując jednocześnie założycielom firmy pomysłowości, niezłomności i odwagi w ich działaniach. – Chodzi o to, by polscy przedsiębiorcy konkurowali na rynku europejskim i światowym, prowadzili wyspecjalizowaną produkcję, rozwijali innowacyjność, inwestowali w badania i rozwój – mówił prezydent, wspominając jednocześnie, że kilka dni temu był w Jasionce koło Rzeszowa na „Kongresie 590”, omawiającym sprawy polskiej gospodarki oraz polskiego biznesu. – Prowadziliśmy dyskusję, jak jeszcze mocniej wspierać rodzimy biznes, stwarzać jeszcze lepsze warunki do inwestowania.

 

 

Całkowita kubatura nowego kompleksu wynosi 120 tys. m³, natomiast powierzchnia użytkowa budynków to ponad 13 500 m²; do tego trzeba dodać 15 tys. m² niezbędnej powierzchni placów i dróg. Możliwości zakładu pozwalają na załadunek około 480 tys. palet rocznie, co stanowi ponad 15 tys. samochodów ciężarowych. Zainstalowane nowoczesne linie technologiczne pozwolą na wyprodukowanie rocznie: 50 mln butelek rozcieńczalnika, 14 mln tub kleju, 20 mln pięciolitrowych kanistrów rozcieńczalnika, podkładów gruntujących do ścian lub impregnatów do drewna. Nowy kompleks to również 1200 m² nowoczesnej powierzchni biurowej wraz z zapleczem socjalnym. W trosce o środowisko naturalne w kompleksie zastosowano urządzenia i rozwiązania technologiczne, które pozwolą na zmniejszenie emisji CO2 do środowiska o około 15% w stosunku do tradycyjnych metod produkcyjnych.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+