Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowa inwestycja Punkt Ceramiczna w Warszawie

22.11.2017

Generalnym wykonawcą budynku na Białołęce jest firma Totalbud.

Projekt budynku przy ul. Ceramicznej 35 powstał w pracowni Pole Architekci, natomiast deweloperem inwestycji jest spółka Property Partner Investments. Budynek powstaje na działce o powierzchni 2470 m², natomiast powierzchnia zabudowy wyniesie 816 m².

7-kondygnacyjny budynek na sześciu kondygnacjach mieszkalnych zaoferuje 50 mieszkań dla szacunkowej liczby 132 osób. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 3163 m². W garażu podziemnym znajdą się 53 miejsca parkingowe dla samochodów, natomiast na terenie działki 10 miejsc dla rowerów.

Budynek cechują przełamania centralnej części bryły oraz odsunięcie od nieprzekraczalnej linii zabudowy. Jest to spowodowane ochroną istniejącego na działce drzewostanu. Przełamania te czynią jednak budynek nietuzinkowym, wzbogacają formę i urozmaicają rysunek elewacji. Zieleni zastanej na działce dopełni zagospodarowanie parteru. Lokale na tym poziomie mają wyjścia na tarasy usytuowane na warstwach terenu i łączące je z indywidualnymi ogródkami wyznaczonymi na terenie biologicznie czynnym wyniesionym ponad poziom otoczenia.

 

 

Na budowie dobiegł właśnie końca tzw. stan zero. Płytę denną i cały fundament w technologii „białej wanny” pokryła gotowa w całości płyta podłogi części parterowej. Postępy prac komentuje kierownik budowy z ramienia Totalbudu Mateusz Olkowicz: „Grunt, jaki napotkaliśmy, był zgodny z badaniami geologicznymi, stąd też wszelkie prace biegną zgodnie z harmonogramem. Budynek ma konstrukcję słupowo-płytową, która jest najbardziej oczekiwana na rynku przez nabywców mieszkań. Daje ona największą elastyczność w zmianach układów funkcjonalnych mieszkań, dopóki budynek nie osiągnie stanu surowego. Obiekt ten będzie bardzo estetyczny. Elewacja będzie lekka mokra w odcieniach bieli i szarości, ale w tynk silikatowo-silikonowy wkomponowane będą elementy złote. Ogródków na parterze będzie tyle, ile mieszkań, czyli 13. Ponieważ poziom 0 znajduje się na wysokości 1,5 m od rzędnej terenu, ogródki te będą wyniesione na małą skarpę”.

Cały parter budynku będzie mieszkalny bez lokali handlowo-usługowych. Stan surowy otwarty budowa osiągnie do końca marca 2018 r. Zakończenie budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowane jest na koniec stycznia 2019 r.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+