Neoweb stabilizuje Planty Śląskie

25.02.2009

PRS Poland, światowy lider w produkcji systemów stabilizacji gruntu Neoweb, rozpoczął prace przy budowie zbiornika retencyjnego na osiedlu Planty Śląskie w Katowicach.

System Neoweb zabezpieczy dno i skarpy obiektu wodnego oraz drogę dojazdową do zbiornika. Rozwiązanie zakłada wykorzystanie 2500 m2 geosiatki komórkowej. Prace przy aplikacji geosiatki Neoweb rozpoczęły się w połowie lutego 2009 r.
Planty Śląskie to jedno z największych osiedli mieszkalnych w regionie śląskim położone tuż przy Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, na styku Katowic i Chorzowa. Budowany zbiornik retencyjny o powierzchni 1600 m2 został zlokalizowany w zachodniej części terenu. Główną funkcją zbiornika retencyjnego będzie magazynowanie wody opadowej w okresie jej nadmiaru.
Zadaniem polskiego oddziału PRS jest stabilizacja i utwardzenie dna zbiornika retencyjnego  oraz zabezpieczenie zboczy i linii brzegowej zbiornika. Geosiatka Neoweb wzmocni i utrzyma w miejscu wierzchnią warstwę gruntu powstrzymując jej zsuwanie wynikające z działania sił grawitacji i sił hydrodynamicznych. Za pomocą geosiatki Neoweb wzmocniona zostanie również droga dojazdowa do zbiornika.

– Geosiatka Neoweb wraz z folią izolacyjną ułożona zostanie na dnie zbiornika wodnego – mówi Piotr Stępień National Manager PRS Poland – Takie rozwiązanie zapewni najtrwalsze i najpewniejsze uszczelnienie zbiornika o poziomie nieprzepuszczalności nieosiągalnym przy metodach tradycyjnych. Geosiatka będzie również chronić warstwę izolacyjną przed uszkodzeniami mechanicznymi np. przebiciem.
Zbudowany zbiornik stworzy możliwość retencjonowania wód. Inwestycja przyczyni się do poprawy obiegu wody w środowisku i zwiększeniu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego obszaru. Podczas prac użyte zostanie 2500 tys. m2 geosiatki komórkowej o wysokości 100 mm. Zakończenie prac związanych z aplikacją systemu Neoweb przewidziane jest na koniec lutego bieżącego roku. W przyszłości zbiornik stanowić będzie nie tylko rezerwuar dla wód opadowych, ale również element przestrzeni rekreacyjnej.
Głównym wykonawcą instalacji rozwiązania jest firma HyDroz.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in