Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Modernizacja instalacji ściekowych w Krynicy Morskiej, Bystrzycy Kłodzkiej i Głogowie

25.07.2018

Projekt realizowany będzie w Bystrzycy Kłodzkiej i Starej Bystrzycy. Obejmie kilka zadań inwestycyjnych. Obok przebudowy 2,19 km sanitarnej sieci kanalizacyjnej, zostanie zbudowany nowy jej odcinek o długości 9,26 km. Przebudowana ma być również sieć wodociągowa o długości 6,40 km w Bystrzycy Kłodzkiej i Starej Bystrzycy. Co więcej, nastąpi modernizacja funkcjonującej oczyszczalni ścieków w Bystrzycy Kłodzkiej w kierunku poprawy jej efektywności energetycznej i lepszego funkcjonowania technicznego. Zostanie wymieniony zgarniacz osadu w osadniku wtórnym na zgarniacz energooszczędny, a sita bębnowe obrotowe z mechanicznym transportem i prasowaniem skratek będą zastąpione sitami dostosowanymi do pracy ze ściekami zawierającymi piasek.

Efekt rzeczowy inwestycji ma być osiągnięty do 30 czerwca 2020 r. i potwierdzony do 30 lipca 2020 r. Efekt ekologiczny będzie osiągnięty do 30 czerwca 2021 r., a potwierdzony do 14 lipca 2021 r. Przewidziano, że 670 nowych użytkowników skorzysta z sieci kanalizacyjnej i taka sama będzie liczba osób korzystająca z ulepszonego oczyszczania ścieków.

 

Głogów

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał dotację w wysokości 8 717 892 zł na realizację projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Głogów w aglomeracji Głogów”. Beneficjent dotacji, Gmina Głogów, sfinansuje projekt używając własnych środków finansowych oraz korzystając z kwoty niskooprocentowanej pożyczki z NFOŚIGW w wysokości 4 957 232 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 16 820 403 zł. W jej ramach przewidziano przede wszystkim budowę zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Przedmoście i Bytnik. Założono stworzenie tam ok. 10,3 km sieci grawitacyjnej i tłocznej oraz przepompowni ścieków. Następnie zbudowane i przebudowane zostaną stacje uzdatniania wody w Borku i Wilkowie. Podobnie budowa i rozbudowa będzie dotyczyć pompowni ścieków w Serbach i Ruszowicach. Prace mają zakończyć się w styczniu 2023 r.

Rezultatem tych starań będzie podłączenie 1050 nowych użytkowników do sieci kanalizacyjnej, którzy równocześnie będą korzystali z ulepszonego oczyszczania ścieków. Ilość uzdatnionej wody po zakończeniu projektu ma wynosić 161 695 m³ na rok. Niniejsze składowe efektu ekologicznego zostaną potwierdzone do 14 stycznia 2024 r.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube