Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotel Europejski powraca

08.08.2018

Harmonia rozwiązań

Budynek Europejskiego zyskał nowoczesną szklaną nadbudowę, która harmonijnie łączy się z historyczną częścią budynku. Odwzorowana została oryginalna forma dachu, która dzięki żaluzjom w kolorze imitującym starą miedź przypomina historyczny dach, nie przesłaniając jednocześnie panoramicznego widoku na zabytkową część miasta. – Zdecydowaliśmy się na użycie aluminiowych żaluzji, które zostały pokryte farbą proszkową o starannie dobranym zielonym kolorze. Dzięki temu imitują one starą miedź, z której historycznie wykonany był dach. Z kolei obróbka blacharska gzymsów i parapetów oraz formy małej architektury patio wykonane zostały z miedzi, która z biegiem czasu uzyska zielony kolor. To uczyni projekt jeszcze bardziej spójnym estetycznie i sprawi, że w przyszłości nabierze wyjątkowego charakteru – dodaje Jocelyn Fillard, dyrektor ds. architektury w SUD Architectes.

Najbardziej zaskakującą część obiektu stanowi zielone patio, z którego najdokładniej widoczne jest połączenie części historycznej budynku ze szklaną nadbudową. Dzięki użyciu jasnego szkła oraz zieleni, patio stanowi swoistą oazę dla gości hotelu.

Z początkiem czerwca otwarta została część hotelowa budynku pod nazwą Raffles Europejski Warsaw. Jej operatorem jest Raffles Hotels & Resorts. Wnętrza hotelowe zaprojektowała pracownia architektoniczna WWAA, APA Wojciechowski oraz Lázaro Rosa-Violán wraz z BDA. Właścicielem Hotelu Europejskiego i inwestorem przebudowy jest historyczna spółka H.E.S.A., prowadzona przez spadkobierców założycieli Europejskiego, rodziny Przeździeckich i Czetwertyńskich oraz panią Verę Michalski-Hoffmann, będącą większościowym udziałowcem.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube