Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Budowa nowoczesnego akademika Livinn Kraków

03.04.2018

Golub GetHouse rozpoczął realizację akademika w Krakowie. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Unibep S.A.

Livinn Kraków powstanie na działce zlokalizowanej przy ul. Romanowicza 4 w krakowskiej dzielnicy Zabłocie. Znajdujący się na niej 7-kondygnacyjny budynek po dawnych zakładach Telpod zostanie poddany gruntownej rewitalizacji oraz modernizacji. W ramach projektu realizowanego we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International docelowo powstanie akademik nowej generacji, w którym znajdzie się 713 łóżek dostępnych w jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji – od 1 do 4 pokoi. Każda z 290 jednostek mieszkalnych będzie miała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Jednostki będą w pełni umeblowane oraz będą miały dostęp do szybkiego internetu.

 

Budynek Telpod

 

Studenci otrzymają także dostęp do sal do nauki indywidualnej i grupowej, stref gier i rozrywki, sali kinowej czy kuchni. Na parterze akademika znajdą się ogólnodostępne przestrzenie dla gości. Dodatkowo w budynku zostaną zaaranżowane: nowoczesna siłownia, rowerownia oraz pralnia, do których wyłączny dostęp będą mieli mieszkańcy akademika. W budynku będzie znajdował się także wewnętrzny ogród oraz taras widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Krakowa. Duży nacisk położono na bezpieczeństwo mieszkańców. Cały obiekt  ędzie nadzorowany telewizją CCTV oraz przez czynną 24 godziny na dobę recepcję oraz ochronę.

Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria. Budynek zostanie odrestaurowany z zachowaniem elementów historycznej, industrialnej tożsamości krakowskiego Zabłocia. Celem inwestora jest utrzymanie jego unikatowego charakteru, przy jednoczesnym nadaniu mu nowej funkcjonalności. Projekt architektoniczny zakłada wykonanie ceglanej elewacji, a także zachowanie ponadstandardowych wysokości poszczególnych kondygnacji. Dzięki temu rozwiązaniu przestrzenie wewnątrz budynku osiągną nawet 3,9 m wysokości. Wnętrza będą również miały charakter industrialny, z wieloma akcentami nawiązującymi do poprzedniej funkcji budynku.

 

Livinn Kraków

 

Oprócz udogodnień przeznaczonych wyłącznie dla studentów, w Livinn Kraków znajdą się także ogólnodostępne przestrzenie handlowo-usługowe na parterze. Jedna z nich o powierzchni 650 m² zostanie przeznaczona na sklep wielkopowierzchniowy, a pozostałe na usługi uzupełniające. Inwestor przewidział także miejsce na kawiarnię z bezpośrednim wejściem od strony ul. Romanowicza.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Analogiczny koncept inwestycyjny realizowany będzie przez Golub GetHouse przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie, na niedawno zakupionym przez spółkę gruncie.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+