Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Budowa drogi Ostrów Mazowiecka-Szczuczyn

03.11.2017

Budimex podpisał z białostockim oddziałem GDDKiA kontrakt na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka–Szczuczyn, odcinek: węzeł Stawiski (bez węzła)–początek obwodnicy Szczuczyna o długości 18 km.

Dwujezdniowa droga o długości ok. 18 km pobiegnie prawie w całości po nowym śladzie. Nowa droga będzie dostosowana do nośności 115 kN/oś i prędkości projektowej 110 km/h. Nawierzchnia zostanie wykonana z betonu cementowego.

Będzie to kolejny odcinek w ramach trasy Via Baltica, która na terenie Polski przebiega wzdłuż drogi ekspresowej S8 na odcinku od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i dalej drogą ekspresową S61, która ma połączyć Ostrów Mazowiecką z granicą Polski w miejscowości Budzisko.

Kontrakt opiewa na kwotę 278 mln zł netto.

Od momentu podpisania umowy Budimex ma 31 miesięcy na wykonanie projektu, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych oraz realizację drogi ekspresowej (nie wliczając okresów zimowych w fazie prac budowlanych).

 

Fot. GDDKiA

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+