Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Biurowy Posejdon

04.01.2008

Szczeciński budynek Posejdon, który istnieje od 1928 r. po rewitalizacji ma odzyskać pierwotny wygląd elewacji i zyskać 4500 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Centrum Development & Investments SA zajmie się przebudową obiektu. Deweloper złożył już do Urzędu Miasta Szczecina wniosek o wydanie warunków zabudowy terenu obejmujących rewitalizację budynku Posejdon w Szczecinie wraz z przekształceniem go w obiekt biurowy. Lokalizacja placówek usługowych na parterze obiektu oraz przywrócenie przedwojennej, zabytkowej elewacji Posejdona – to plany inwestora względem budynku. Jeśli inwestor w krótkim czasie uzyska warunki zabudowy, to złożenie wniosku o pozwolenie na budowę planuje już w pierwszej połowie br. Koniec 2008 roku – to z kolei przypuszczalny termin rozpoczęcia budowy. Brytyjska pracownia architektoniczna Broadway Malyan wraz ze szczecińskim biurem architektonicznym FBA kierowanym przez architekta Ryszarda Burbickiego ma zając się przygotowaniem projektu nowej zabudowy oraz rewitalizacji Posejdona.

Źródło (tekst): Rzeczpospolita
www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube