Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Biurowiec z halą magazynowo-produkcyjną firmy PHUTP ROLMAKO

27.04.2012

Nowa inwestycja firmy PHUTP ROLMAKO - biurowiec z halą magazynowo-produkcyjną z innowacyjnym systemem filtrowentylacji, zostanie wykonana przez Amwin - projektanta i kompleksowego wykonawcę hal oraz biurowców.

Rolmako, producent maszyn rolniczych oraz części zamiennych, prowadzi nową inwestycję, związaną z budową dwukondygnacyjnego biurowca wraz z halą magazynowo-produkcyjną. Obiekt o łącznej powierzchni 5400 m² powstanie w Psarach Małych k/Wrześni i zostanie wyposażony w innowacyjny system filtrowentylacji spawalniczej. Budowa nowego obiektu pozwoli firmie Rolmako na realizację założonych planów biznesowych. Amwin– projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców, zajmuje się przygotowaniem koncepcji, pełnobranżowego projektu oraz wykonaniem obiektu.

Rolmako, to dynamicznie rozwijająca się firma z Psar Małych k/Wrześni, która zajmuje się produkcją maszyn rolniczych oraz części zamiennych. Dodatkowo firma świadczy usługi z zakresuobróbki blach oraz realizuje indywidualne zamówienia na części nietypowe, w tym również do maszyn produkcji zagranicznej. W związku z ciągłym rozwojem, powiązanym ze zwiększeniem produkcji i dystrybucji, firma planuje inwestycję związana z budową dwukondygnacyjnego biurowca wraz z halą magazynowo-produkcyjną. Obiekt o łącznej powierzchni 5400 m², zostanie wykonany w technologii konstrukcji stalowej oraz obudowy lekkiej. Obudowy ścian zostanie wykonana w systemie płyt warstwowych, a dachu blacha/styropian/folia PVC. Dwunawowa hala, zostanie wyposażona w dwie suwnice o rozpiętości 28 m i nośności 5 t oraz innowacyjny system filtrowentylacji spawalniczej, który zapewni utrzymanie czystego powietrza na hali. Dzięki temu rozwiązaniu na obiekcie zastaną zapewnione prawidłowe warunki pracy, co w efekcie przełoży się na większą wydajność i efektywność pracy spawacza. Ponadto rozwiązanie to, ma wpływ również na dłuższą żywotność urządzeń spawalniczych. Kolejną zaletą systemu filtrowentylacji, jest oszczędność ciepła i prostsza oraz tańsza eksploatacja w porównaniu z systemami wentylacji ogólnej, które nie są przystosowane do dymów spawalniczych.

Amwin jest odpowiedzialny za koncepcję, przygotowanie pełnobranżowego projektu, dostawę oraz wykonanie hali wraz z biurowcem. 

Przewidywany termin realizacji: 03/2012 - 10/2012.
 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube