Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

900 tys. zł kary

03.10.2007

Śląscy przedsiębiorcy za uzgadnianie cen w ofertach składanych w przetargu na dostawę i montaż wyposażenia budynków na Drogowym Przejściu Granicznym w Dorohusku zapłacą ponad 900 tys. zł kary - uznał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
2 października br. UOKiK poinformował w komunikacie, że podstawą działań Urzędu był wniosek złożony przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Parexbud, które zarzuciło trzem przedsiębiorcom - Impex Trade, Zakładowi Meblowemu "Fornit" oraz Zakładowi L&L - zawarcie nielegalnego porozumienia podczas składania ofert w przetargu.
"Przedsiębiorcy ubiegali się o zamówienie publiczne na dostawę i montaż wyposażenia budynków na Drogowym Przejściu Granicznym w Dorohusku (Lubelskie). Nieprawidłowości potwierdziło prowadzone od lipca 2005 roku przez Urząd postępowanie antymonopolowe" - podano w komunikacie.

Źródło: www.interia.pl

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube