Jak wyglądają przygotowania Ministerstwa Sprawiedliwości do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku? Otóż resort domaga się z budżetu Euro 2012 kilkudziesięciu mln euro na rozbudowę więzienia w Medyce i powiększenie aresztów w miastach Euro 2012.
Jak bowiem informuje wiceminister Małgorzata Manowska, przyjazd kibiców z całej Europy spowoduje "znaczący wzrost ilości wykroczeń i przypadków łamania prawa ". Wiceminister proponuje m.in. rozbudowę zakładu karnego w Medyce za 20 mln euro, informatyzację więziennictwa -  również za 20 mln euro i "zwiększenie ilości miejsc aresztowych w aresztach śledczych zlokalizowanych w miastach lub w ich pobliżu, gdzie odbywać się będą mistrzostwa Europy w piłce nożnej".
Ministrowie i samorządowcy do 19 października muszą przesłać do Ministerstwa Sportu i Turystyki propozycje inwestycji koniecznych do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej. Projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już  tam jest. Jak przypomina Marcin Roszkowski, rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki, w sprawie listy "przedsięwzięć Euro 2012" ostateczną decyzję podejmie Rada Ministrów. Po zebraniu wszystkich propozycji z regionów i ministerstw rząd ma ustalić budżet na wybrane inwestycje. Generalnie każda inwestycja powinna cieszyć. Jednak rozbudowa więzień, to raczej „zło konieczne”, ale obserwując zachowania kibiców na imprezach sportowych, trudno odmówić racji resortowi sprawiedliwości.

Źródło: www.tvn24.pl