Osiedle Aroma Park w Warszawie wkracza w III etap, w którym powstaną nowe budynki z 90 mieszkaniami w otoczeniu zieleni oraz historycznej zabudowy gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala.

 

 

Aroma Park realizuje firma YIT na działce znajdującej się przy ul. Klasyków 10 w Warszawie. Osiedle realizowane jest w pięciu etapach. Projekt obejmuje rewitalizację kompleksu gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala oraz budowę kameralnych budynków mieszkalnych, których elewacja nawiązuje do industrialnej zabudowy tego miejsca.

W całym kompleksie powstanie w sumie ponad 400 mieszkań. Inwestycja wyróżniać się będzie także dużą powierzchnią zielonych terenów, które zajmą prawie 40% działki, oraz bliskością Parku Henrykowskiego, do którego prowadzić będzie bezpośrednie przejście z terenu osiedla. Nie zabraknie również zaaranżowanych stref specjalnych. Mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. ze strefy ciszy, gdzie będzie można odpocząć na hamaku, lub ze wspólnej części piknikowej, z pielęgnowanym ogrodem oraz grillem. Ciekawym pomysłem jest stworzenie na osiedlu dostępnej dla wszystkich lokatorów wewnętrznej tężni. Dotychczas w ramach osiedla zrealizowano już trzy nowe budynki, w których znalazło się łącznie 147 lokali.

Budynki realizowane w III etapie Aroma Park będą miały cztery kondygnacje naziemne i podziemny parking. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 131 miejsc postojowych, z których część wyposażona będzie w instalacje do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Generalnym wykonawcą kompleksu jest firma UNIBEP. Zakończenie budowy zaplanowano na I kwartał 2021 roku.

 

Czytaj także: Essentiel - nowe budynki mieszkaniowe w Warszawie

Koronawirus a rynek mieszkaniowy