I etap kompleksu biurowego Face2Face Business Campus przy ul. Żelaznej 4, realizowanego przez Echo Investment, został ukończony i oddany do użytku najemcom.

 

 

Pierwszy budynek kompleksu biurowego w Katowicach ma siedem kondygnacji o łącznej powierzchni ok. 21 tys. m². Budowa trwała od maja 2018 r. Wszystkie prace przy budynku przebiegały zgodnie z harmonogramem.

Przy projektowaniu kierowano się zrównoważonym podejściem, a więc zadbano o ergonomię pracy, ekologiczne technologie, racjonalne gospodarowanie wodą i energią, monitoring gospodarki odpadami. W Face2Face Business Campus powstaną stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca parkingowe dla rowerów, a także szafki i natryski dla rowerzystów. Powstaną przestrzenie wspólne – duże zielone patio z siedzeniami i wiśniowy sad, które obsadzone będą wartościowymi gatunkami roślin, umożliwiającymi osiedlanie się ptakom i owadom. Do dyspozycji najemców będą także: boisko do gry, amfiteatr, strefa lunchowa ze stolikami zewnętrznymi umieszczona między restauracjami w obu budynkach. Na etapie projektowania budynek uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie EXCELLENT.

Za architekturę obiektu odpowiada Grupy 5 Architekci.

Obok powstaje drugi, piętnastokondygnacyjny biurowiec, o powierzchni 26 tys. m². Zostanie on oddany do użytkowania, łącznie z przestrzeniami wspólnymi, w IV kwartale 2020 r.

 

Czytaj też: Ruszyła budowa Face2Face w Katowicach

City Logistics Katowice - inwestycja brownfield