Przy ul. Rembielińskiego 16/18 w Łodzi powstanie dom studencki BaseCamp.

 

 

Dom studencki zlokalizowany będzie na terenie, na którym w przeszłości mieściły się zakłady przemysłowe. Budynek zaprojektowano w sposób zapewniający optymalne wykorzystanie powierzchni działki z uwzględnieniem uwarunkowań planistycznych i zabudowy sąsiedniej. W bryle można będzie wyróżnić następujące części: skrzydło A od strony zachodniej, skrzydło B w kształcie litery „L” od strony wschodniej oraz część wspólną dla obu skrzydeł – kondygnację parteru. Całość spięta będzie od strony ulicy Rembielińskiego zewnętrznym tarasem kondygnacji.

7-kondygnacyjny akademik o powierzchni całkowitej 28 564 m², ze wszystkimi częściami stanowi techniczną i funkcjonalną całość, nie będzie mieć kondygnacji podziemnej, będzie niepodpiwniczony. Ma się tu znaleźć 631 pokoi studenckich. W parterze zlokalizowane będą lokale usługowo-handlowe oraz dwa garaże naziemne wraz z zapleczem technicznym obiektu. Wysokość budynku wynosi 24,89 m, a wysokość techniczna – 28,51 m.

Umowę na budowę akademika Mostostal Warszawa zawarł z ST Łódź Rembielińskiego Sp. z o.o. Wartość kontraktu to prawie 90 mln zł netto. Termin realizacji wynosi 17 miesięcy i 23 dni.