Marka Snickers Workwear opracowała szeroki wybór fasonów odzieży roboczej dla kobiet, bazując na najbardziej popularnych modelach dla mężczyzn.

Coraz więcej firm budowlanych na świecie zatrudnia kobiety w zawodach takich, jak dekarz, murarz, hydraulik czy elektryk, które były dotychczas traktowane jako typowo męskie. W Polsce odsetek kobiet zatrudnionych w budownictwie jest wciąż kilka razy mniejszy niż np. w Norwegii. Aby trend ten rozprzestrzenił się w Polsce, musi zajść wiele zmian. Dotyczy to na przykład zaopatrzenia w odzież roboczą w odpowiednim fasonie i rozmiarze. – Źle dopasowane ubrania robocze, które są np. zbyt duże, utrudniają prawidłowe wykonywanie pracy. Dlatego naszym zdaniem odzież robocza dostosowana do kobiecego ciała jest ważnym wyznacznikiem, a być może nawet pierwszym krokiem w kierunku prawdziwego otwarcia przemysłu budowlanego na kobiety – powiedział Irek Augustyniak reprezentujący w Polsce szwedzką markę odzieży roboczej Snickers Workwear.

Aby rozszerzyć asortyment odzieży roboczej przeznaczonej specjalnie dla kobiet, marka Snickers Workwear zaprosiła do procesu projektowania, a następnie testowania nowych produktów, dziesięć rzemieślniczek z różnych branż, wykonujących różne zawody i o różnej budowie ciała. Każda z nich podkreślała, że ubrania robocze dla kobiet powinny być wykonane z takich samych materiałów, mieć takie same parametry, cechy i kolory, co męskie odpowiedniki, ale z uwzględnieniem dopasowania do kobiecego ciała. Niektórymi z najważniejszych elementów na liście zmian, jakie trzeba było wprowadzić, były: długość nogawek, dopasowanie w biodrach czy szerokość w ramionach. Dzięki współpracy z profesjonalistkami wykonującymi na co dzień różne prace w branży budowlanej, Snickers Workwear dysponuje obecnie szerokim asortymentem ubrań dla kobiet. Wśród nich znajdują się: t-shirty, spodnie robocze, kurtki soft-shell, 2-warstwowe kurtki shell, kurtki zimowe i kurtki high-vis.

 

 

Spodnie robocze AllroundWork 6701

Te nowoczesne, trwałe i funkcjonalne damskie spodnie robocze są dopasowane do kobiecej sylwetki. Przeznaczone szczególnie dla tych pań, które dużo poruszają się podczas pracy i często wykonują ją klęcząc. Spodnie mają certyfikowaną ochronę kolan, dzięki której nakolanniki zawsze pozostają we właściwym miejscu, a także system wentylacyjny i elastyczny klin w kroku oraz na tylnym panelu. Wyposażone są także w pętle narzędziowe, worki kieszeniowe, w tym z kieszenią na suwak, kieszenie z tyłu i kieszenie na nogawkach z mocowaniem na nóż, miejscem na telefon komórkowy i odpinanym mocowaniem na identyfikator.

 

Soft shell AllroundWork, model 1207

Ta nowoczesna kurtka soft shell łączy kobiecy krój z komfortem i zaawansowaną funkcjonalnością. Jest wiatro- i wodoodporna. Ma wiele udogodnień, jak np. wysoki kołnierz z polarową wyściółką, który chroni przed wiatrem i utrzymuje ciepło, 2-stronny suwak zwiększający łatwość dopasowania wokół bioder czy też ciepłe kieszenie przednie zapinane na suwak.

 

Kurtka przeciwdeszczowa AllroundWork, model 1367

Wodoodporna, dwuwarstwowa kurtka typu shell przeznaczona do codziennej pracy w deszczowych i wietrznych warunkach. Wyróżniają ją: dopasowanie, funkcjonalne rozwiązania, jak np. profilowane rękawy i przedłużony tył, oraz trwałe tkaniny. Kurtka ma klejone szwy i wodoszczelny dwukierunkowy zamek błyskawiczny YKK AquaGuard® Coil.

 

Kurtka ocieplana AllroundWork 37.5®, model 1107

Ciepła, wytrzymała i wodoodporna kurtka zaprojektowana w sposób utrzymujący ciepło przy ciele i wspierający większą wydajność pracy. Na plecach ma podszewkę o gęstej siatkowej strukturze, która przytrzymuje powietrze zwiększając izolację, ciepło i komfort. Podszewka polarowa, wysoki kołnierz, wewnętrzne elastyczne mankiety z otworami na kciuk i ocieplane kieszenie zamykane na zamek pozwalają na lepsze utrzymywanie ciepła.