VISIO to płaska dachówka ceramiczna firmy CREATON o minimalistycznej formie, będąca ozdobą i ochroną zwłaszcza dla budynków modernistycznych.

Do produkcji nowej dachówki wykorzystana została specjalnie wyselekcjonowana glina, wypalana w ponad 1100°C, w związku z czym VISIO jest nie tylko bardzo gładka, lecz również trwała i pełna koloru. Dostępna jest w bogatej gamie kolorystycznej. Występuje w różnorodnych powłokach: angobie NUANCE, glazurze FINESSE i NOBLESSE, które skutecznie zabezpieczają dach przed zabrudzeniami oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi. Kryształowa glazura NOBLESSE w kolorze łupka to zarazem jedno z najbardziej efektownych wykończeń, dzięki dodaniu błyszczących drobinek do glazurowanej powierzchni. Dzięki optymalnym wymiarom (262 x 450 mm), jej zużycie to ok. 12 sztuk na m².

 

 

Podwójny zamek boczny dachówki zapewnia optymalny przepływ powietrza pod przykryciem, bezpieczne odprowadzanie wody w dwóch korytach, szczelność oraz ochronę przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń. Umieszczone na całej długości żłobienia wzmacniają zaś konstrukcję dachówki i pozwalają, aby woda, zamiast osadzać się w szczelinach, spływała na dół. Uzupełnieniem są rozwiązania systemowe, do których należą dachówki funkcyjne, gąsiory ceramiczne, elementy z metalu i aluminium, klamry burzowe oraz membrany dachowe, dopasowane do kolorystyki pokrycia.

VISIO ma 50-letnią gwarancję, udzielaną zgodnie z warunkami gwarancji producenta.