W Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „HYRNY” w Zakopanem w dniach 18-20 kwietnia br. odbyła się XI Konferencja Naukowo-Techniczna „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym - INFRASZYN 2018”.

W konferencji udział wzięło 368 uczestników, w tym grono profesorów z wyższych czelni z terenu całego kraju, przedstawiciele Grupy PKP S.A. z Ireneuszem Merchlem, prezesem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., i dr. Mirosławem Antonowiczem, wiceprezesem PKP S.A., na czele, przedstawiciele 54 firm świadczących usługi na rzecz transportu szynowego.

Na konferencji wygłoszonych zostało 45 referatów przedstawiających aktualne rozwiązania techniczno-technologiczne w transporcie szynowym w zakresie infrastruktury: nawierzchnia torowa, sieć trakcyjna, zasilanie urządzenia srk i telekomunikacja, ochrona środowiska, efektywność działań inwestycyjnych i modernizacyjnych, problematyka budowy i utrzymania infrastruktury szynowej w Polsce.

 

Waldemar Fabirkiewicz, sekretarz generalny SITK RP, Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK S.A., prof. Janusz Dyduch, prezes SITK RP, dr Mirosław Antonowicz, wiceprezes PKP S.A.