Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

O nowościach w Arbecie i jakości izolacji

Artykuł sponsorowany

20.01.2012

Misją Fabryki Styropianu ARBET jest dostarczanie na rynek produktów do nowoczesnych izolacji, pozwalających efektywnie ograniczać produkcję ciepła i przeciwdziałać jego stratom. Produkujemy dobrej jakości styropian, w rozsądnych cenach, gwarantując właściwe parametry produktu.

W tym roku dokonaliśmy podsumowań z długoletniej obserwacji rynku styropianu w Polsce i wyciągnęliśmy wnioski, że nadszedł czas na wprowadzenie zmian w naszej ofercie.

Nowe produkty zostały tak przygotowane, by zadowolić zarówno bardzo wymagającego klienta, jak i tego, który szuka dobrych płyt, ale w swym wyborze kieruje się ceną. 

Przy okazji zmian technicznych dokonaliśmy także pewnej korekty nazewnictwa – wyszliśmy z założenia, że oferta powinna być w 100% czytelna, rozpoczynając już od nazwy. Wprowadziliśmy niezbędne zmiany, jednocześnie pozostawiając praktycznie bez znaczących modyfikacji produkty tak znane i cenione jak na przykład GRAFIT.

Nasze podstawowe założenie jest następujące: nabywca naszych produktów ma być pewien tego, iż kupuje styropian, który faktycznie ma deklarowane parametry.

 

 

Wydawać by się mogło, że to nic szczególnego, jednak nie jest to takie oczywiste. Prowadzone przez nas systematyczne badania jakości produktów konkurencji pokazują, że na rynku występuje wiele płyt, które niestety nie spełniają deklarowanych przez producentów parametrów.

Powiedzmy jasno o konsekwencjach zastosowania złego styropianu – przegrody z płyt o niewłaściwej jakości nie mogą osiągnąć zakładanej izolacyjności termicznej, występuje zwiększone zużycie energii na ogrzewanie i związane z tym podwyższenie kosztów – i tak przez całe lata. Takiej sytuacji nie da się w prosty sposób naprawić. Inwestor może próbować ratować się kładąc dodatkową warstwę ocieplenia lub po prostu ostatecznie zerwie złą i wykona nową. Oba rozwiązania są i kosztowne, i ogromnie kłopotliwe, wiążą się z dużą stratą czasu, pieniędzy, niepotrzebnym zaangażowaniem.

Arbet, sprzedając nowe płyty, gwarantuje ich jakość i zgodność z deklarowanymi parametrami. Dobry produkt to właściwa inwestycja w izolacje. 

 

Fabryka Styropianu ARBET

ul. Bohaterów Warszawy 32

75-211 Koszalin

tel. (94) 342 20 76-9

fax (94) 342 23 90

e-mail: sekretariat@arbet.pl

www.arbet.pl

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube