Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy prezes Zarządu Lafarge w Polsce

09.04.2018

Z początkiem marca stanowisko Prezesa Zarządu Lafarge w Polsce objął Xavier Guesnu. Zastąpił on Federico Tonettiego, który pełnił tę funkcję od 2014 r.

Xavier Guesnu z Grupą LafargeHolcim związany jest od ośmiu lat. Wcześniej od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego linii kruszyw we wschodniej Kanadzie. W latach 2010–2013 odpowiadał za strategię i rozwój Lafarge na rynkach globalnych, pełniąc funkcję Wiceprezesa ds. Strategii, Rozwoju, Przejęć i Fuzji. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zawodowemu doskonale łączy zarządzanie strategiczne z działalnością operacyjną w dynamicznym otoczeniu biznesowym i zmieniających się uwarunkowaniach rynkowych. Xavier Guesnu stawia na dalszy rozwój, rentowny wzrost oraz wykorzystanie pełnego potencjału Lafarge w Polsce.

Nowy prezes wcześniej pracował jako konsultant biznesowy dla międzynarodowej firmy konsultingowej Bain & Company. Jest absolwentem Mines ParisTech. Mówi biegle w 4 językach – ojczystym francuskim, angielskim, hiszpańskim i polskim.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube