Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowa spółka w Grupie Rabot Dutilleul

29.12.2017

Firma RD bud z grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, działająca w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów kubaturowych, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Pozytywne doświadczenia spółki zdobyte na rynku niemieckim zaowocowały też utworzeniem nowego oddziału w grupie.

Działalność RD bud obejmuje przede wszystkim realizacje „pod klucz” hoteli, biurowców, centrów handlowych, obiektów przemysłowych i logistycznych, stacji serwisowych czy salonów sprzedaży. W portfolio spółki znajdują się także liczne renowacje. Nie można tu nie wspomnieć o hotelach B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach czy Krakowie, szczególnie, że to właśnie współpraca z B&B Hotels Polska okazała się kluczowa w kontekście rozszerzenia geograficznego obszaru działania RD bud. Relacje wypracowane wspólnie z polskim oddziałem sieci B&B otworzyły bowiem przed generalnym wykonawcą drzwi na trudny rynek niemiecki. W 2012 r. kredytu zaufania firmie RD bud udzielił tamtejszy oddział sieci B&B – B&B Hotels Gmbh, powierzając jej realizację „pod klucz” swojego pierwszego hotelu w Berlinie, a w latach 2012–2016 firma wybudowała dwa obiekty w Berlinie i jeden w Monachium. Aktualnie dobiega końca kolejna berlińska realizacja – B&B Berlin-Messe.

Dostrzegając dobre perspektywy dla rozwoju swojego biznesu – szczególnie w sektorze hotelowym – Grupa Rabot Dutilleul podjęła decyzję o utworzeniu spółki zależnej – RD Bauprojekt. Zespół, który dotąd obsługiwał inwestycje z ramienia RD bud nadal będzie to robił – i to pod okiem dotychczasowego dyrektora. W skład zarządu RD Bauprojekt wszedł dyrektor generalny RD bud Eric Agnello.

Pierwszym projektem w portfolio RD Bauprojekt będzie budowa „pod klucz” sześciokondygnacyjnego hotelu B&B Landshut, realizowana na zlecenie Fronteris GmbH. Zgodnie z projektem przygotowanym przez Beitler Architekt, goście otrzymają do dyspozycji 84 pokoje i 22 naziemne miejsca parkingowe. Generalny wykonawca wszedł na plac budowy pod koniec listopada 2017 r. Zgodnie z zapisami w umowie inwestycja będzie gotowa za 9 miesięcy.

 

Hotel B&B Landshut

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+