Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Jak będzie wyglądał rynek nieruchomości w 2040 r.

20.03.2019

Inteligentne budynki będą same wprowadzać różne zmiany

 

„Społeczności spółdzielcze”

W ciągu kolejnych 20 lat będziemy mieć do czynienia z zakupami pod kątem stworzenia odpowiedniego portfela aktywów. Zamiast inwestować w zakup konkretnych budynków, firmy kupować będą przestrzeń o różnych funkcjach w ramach większej liczby obiektów. Może to doprowadzić do sytuacji, w której wynajmujący tworzyć będą pewnego rodzaju społeczności spółdzielcze łączące portfolia o różnych funkcjach, co pozwoli im na przyciągnięcie do ich nieruchomości zupełnie nowego rodzaju najemców.

 

Zrównoważony rozwój zmieni architekturę miast

Szacuje się, że po 2040 r. liczba ludności na świecie przekroczy 9,2 mld, z czego ponad 65% będzie mieszkało w miastach.

– W przyszłości drony, nowe środki transportu jak Hyperloop i pojazdy autonomiczne całkowicie odmienią czas i sposób dojazdów do pracy oraz oblicza miast. Praca zdalna będzie codziennością, jednak ludzie nadal będą odczuwać potrzebę doznawania wrażeń dostarczanych przez megamiasta, które pojawią się na naszych mapach – komentuje Joanna Mroczek. – Dzięki zielonym przestrzeniom i rolnictwu miejskiemu zrównoważony rozwój stanie się faktem. Produkcja energii z odnawialnych źródeł będzie normą, ponieważ nowoczesne nieruchomości będą miały zdolność autonomicznego jej wytwarzania i dzielenia się nią z innymi budynkami.

Wiele wskazuje na to, że ochrona środowiska i zrównoważony rozwój będą stawiane na pierwszym miejscu. W 2040 r. firmy będą świadome, że rozsądne korzystanie z zasobów i energooszczędność przy jednoczesnej redukcji kosztów oraz ochronie środowiska ma bezpośredni wpływ na komfort ich pracowników.

Zapotrzebowanie na tereny zielone w centrach biznesowych zapewnią uprawy na dachach, ścianach budynków, w piwnicach, na byłych parkingach, które nie będą potrzebne dzięki autonomicznym pojazdom oraz ulepszonemu transportowi publicznemu.

 

Czytaj też: Nowe technologie w budownictwie

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube